Dla kogo szkolenia BHP są obowiązkowe?

Nie można zaprzeczyć, że szkolenia BHP są bardzo ważne. Dzięki takowym pracownicy danego zakładu mogą przypomnieć sobie mnóstwo zasad odnośnie bezpieczeństwa w miejscu pracy, a tym samym, zapobiec wielu przykrym sytuacjom. Według kodeksu pracy pracodawca odpowiada za szkolenia BHP. Bydgoszcz, dajmy na to, obfituje w liczne firmy świadczące usługi z tego zakresu, które dojeżdżają do takich miejscowości, jak np. Wągrowiec, Nakło, Żnin czy Szubin. Rejon ten jest w związku z tym niezwykle dobrze zaopatrzony.

Okresowe szkolenia BHP – co ile lat trzeba je odbyć?

Należy wyjaśnić, kiedy dokładnie szkolenia BHP są konieczne – rzecz jasna tuż po podpisaniu umowy o pracę każdy pracownik powinien takowe odbyć. Należy pamiętać jednak również o okresowych kursach. Czas kolejnych szkoleń okresowych w znacznym stopniu jest zależny od stanowiska, na którym jest dany pracownik. Jeśli mowa o robotnikach oraz osobach pracujących na ryzykownych stanowiskach, kurs BHP należy przejść każdego roku. Robotnicy, którzy jednakowoż nie ryzykują zdrowiem i życiem, muszą odbyć takowy raz na trzy lata. Jeśli chodzi o innych pracowników, jest to najczęściej pięć lub sześć lat, w zależności od funkcji pełnionej w zakładzie pracy.

Dlaczego warto zorganizować swojej kadrze szkolenia BHP?

Jeśli zatem posiadasz firmę w miejscowości jaką jest Bydgoszcz lub w nieodległych miastach, powinieneś położyć nacisk na zapewnienie swojej kadrze odpowiedniego szkolenia BHP. Wybór jest na tyle obszerny, że z pewnością znajdziesz coś dla siebie w korzystnej cenie. Z pewnością warto to zrobić, aby w przyszłości nie mieć problemów z prawem oraz po to, żeby Twoi pracownicy dobrze czuli się w miejscu pracy i nie doprowadzali do niebezpiecznych sytuacji. 

Agata

Agata

Top