Zalety ciężarówek napędzanych gazem

Jest cały szereg przyczyn z jakiego powodu ciągniki napędzane tradycyjnymi metodami to dalej preferowany pojazd właścicieli firm. Pomimo to w ostatnim czasie na rozgłosie zyskuje biogaz. Dołożymy starań, aby pokazać Ci najbardziej znaczące zalety tego sposobu napędu. Zdasz sobie sprawę jak ciężarówki na LNG oszczędzają twój czas i pieniądze na wiele sposobów. 

Wpis powstał w oparciu o informacje ze strony firmy www.elpigaz.com, lidera na rynku w tej dziedzinie.

Niski koszt paliwa 

Cena gazu w stosunku do oleju napędowego jest bez porównania niższa, może dobić do nawet 30%. Przyczynia się do tego brak akcyzy na gaz. Polskie prawo zwalnia także te pojazdy z podatku emisyjnego. Istotnym aspektem jest nie tylko zmniejszenie wielu kosztów, ale również niskie spalanie biogazu. Przyjmuje się, że jest ono na poziomie 22 kg/100 km. To niemała oszczędność w ciągłej eksploatacji silnika, która przyczynia się do wzrostu popularności tej metody napędu.

Mniejsze opłaty w przypadku transportu na zachód

Duża ilość państw na zachodzie  wzywa firmy korzystania z mniej inwazyjnej dla środowiska metody transportu. Dla przewoźników używających właściwych dla środowiska rozwiązań znoszone lub zmniejszane są ceny opłat drogowych. Firmy używające pojazdów na gaz ziemny mogą liczyć na zwolnienie z Maut w razie transportu do Niemiec. Natomiast w przypadku wyjazdów do Włoch eko pojazdy mogą liczyć na 30% ulgi. Przy rutynowych kursach jest to znaczna oszczędność przeważająca na korzyść nieszkodliwych dla środowiska rozwiązań, takich jak gaz ziemny.

Aspekt ekologiczny

Wybór ciężarówek napędzanych biogazem sprzyja niskiej emisji CO2, NO2, NOx, SOx, pyłów i hałasu. Jest to w trendzie na ekologiczne działania, które mają powstrzymać zmiany klimatyczne. Przy ogromie kilometrów, które pokonują ciężarówki w ciągu roku zmiana diesla na LPG jest w stanie obniżyć emisję dwutlenku węgla nawet o 1,29 mln kg CO2. Jest to dobre rozwiązanie dla planety, a dla Ciebie metoda na oszczędność w wielu dziedzinach.

Agata

Agata

Top