Czy ciężarówka na gaz jest dobrym rozwiązaniem? Jeśli tak, to czy dla każdego?

Wszyscy kierowcy ciężarówek świetnie zdają sobie sprawę, że spalanie tego rodzaju pojazdu jest bardzo duże. W związku z tym firma musi pokrywać abstrakcyjnie wysokie rachunki za paliwo. Z tego powodu należy zastanowić się, czy ciężarówka na gaz przyniesie wymierne zyski i czy dla każdego kierowcy i każdej firmy transportowej będzie to dobry pomysł. Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma informacjami w tej dziedzinie.

Jaki gaz do diesla wybrać i czy warto?

Na sam początek należałoby wyjaśnić, jakiego typu gaz będzie dobry do większości ciężarówek. Mowa nie o LPG, które jest niezwykle popularnym rozwiązaniem w samochodach osobowych, a LNG, a więc instalacja gazowa do diesla -> http://elpigaz.com/pl/instalacje-lpg-do-diesla/. Wielu posiadaczy osobówek z pewnością będzie zaskoczonych technologią, jaką jest gaz do diesla, ale jest to obecnie w zasadzie na porządku dziennym. Koszty montażu tego rodzaju instalacji nie są przesadnie wysokie, a różnorakie badania twierdzą, że bardzo sprawnie się one zwracają – tak samo sytuacja wygląda zresztą kiedy mowa o LPG w samochodach osobowych. 

Dlaczego warto zamontować gaz do diesla w ciężarówce?

Ciężarówka na gaz to świetne rozwiązanie dla każdej firmy transportowej, czego dowodem są liczne wyliczenia. Nade wszystko dzięki temu koszty paliwa mogą zmaleć nawet o piętnaście procent, co w perspektywie roku niemal codziennego jeżdżenia przynosi miażdżące korzyści. TIR na gaz nie jest już przyszłością rodem z filmów fantastyczno naukowych, tylko zjawiskiem niezwykle powszechnym. Ciężarówka na gaz jest znakomitym pomysłem również dzięki temu, że ten rodzaj paliwa w dużym stopniu redukuje hałas generowany przez pojazd, a jak również redukuje emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Jak zatem widać, ciężarówka na gaz wiąże się z samymi korzyściami! Dlatego warto zainwestować w tę instalację.

Agata

Agata

Top