Czym są wanny ociekowe i wychwytowe? Po co się je stosuje?

Wanny ociekowe oraz wanny wychwytowe – są to produkty, których przeznaczeniem jest składowanie zbiorników oraz beczek z {cieczami|substancjami olejowymi, ropopochodnymi, substancjami brudzącymi, cieczami chemicznymi, zapalnymi i łatwopalnymi.

Najważniejsze dla wszystkich pracodawców, jest bezpieczeństwo podwładnych w miejscu, w którym pracują. Jest to kluczowy aspekt, który stał się podstawowym elementem dla każdego zleceniodawcy. Jeśli pracownicy czują się bezpieczni podczas wykonywania czynności, są o wiele bardziej efektywni. Sytuacja nabiera jeszcze większej wagi, kiedy miejsce pracy, samo w sobie, stanowi zagrożenie – np. wykonywany zawód wiąże się z substancjami szkodliwymi dla człowieka.

Jakie są sposoby, aby chronić się przed wyciekiem szkodliwych substancji na terenie miejsca pracy?

Skuteczną ochronę przed groźnym wyciekiem materiałów szkodliwych zapewnią nam wanny ociekowe oraz wychwytowe. Dzięki temu, że są one wyposażone w fachową kratę a także odpowiedni zbiornik na szkodliwą substancję. Takie innowacyjne rozwiązania to idealny system na porządek a w szczególności bezpieczeństwo pracowników, narażają się na kontakt z substancjami szkodliwymi. Jest to istotny składnik posiadania w swojej kadrze pracowniczej zawodowców – im staranniej zaopatrzony warsztat pracy tym większą liczbę wysoko zaawansowanych pracowników do siebie przyciąga. Dlatego jako przedsiębiorca, który chce się rozwinąć na rynku, warto pomyśleć o takim rozwiązaniu jak specjalistyczne wanny ociekowe i wychwytowe, jako inwestycji w przyszłość i rozwój swojego biznesu.

 Wykorzystanie wanny ociekowej oraz wychwytowej w biznesie?

Na wannie ociekowej i wychwytowej stawia się duże pojemniki, które mają w sobie różnego rodzaju substancje. W sytuacji, gdy owy pojemnik będzie uszkodzony, nie musisz się martwić o wyciek niebezpiecznych cieczy – ciecz poprzez zamontowaną pod pojemnikiem kratkę będzie miała możliwość spokojnie spłynąć do wcześnie przygotowanej na dole platformy. W ten właśnie sposób udaje się zarówno bezpiecznie przechowywać ciecz, jak i na nowo z nich korzystać, ponieważ substancja nie jest zanieczyszczona w cyklu wycieku, a co za tym idzie – jest gotowa do powtórnego użycia. Dzięki takiemu obiegowi cieczy, przede wszystkim jesteśmy bezpieczni, ale to jedna z wielu korzyści takiego rozwiązania – oszczędzamy pracownikom sprzątania, gdyż miejsce pracy zostaje czyste.

Podczas wyboru wanien ociekowych i wychwytowych należy także skupić się na ich pojemność. Stanowi ona bardzo ważny element całości, ponieważ powinna zostać właściwa co do wielkości pojemnika. Według ekspertów wanna ociekowa powinna być na tyle pojemna, aby pomieściła w sobie w przybliżeniu 10% całej umieszczonej nad nią objętości.

Jak odpowiednio konserwować wanny ociekowe oraz wychwytowe, aby zostały z nami na lata?

Po pierwsze, przy zakupie tego produktu bardzo ważne jest tworzywo z jakiego stworzona jest wanna ociekowa albo wychwytowa. Czemu? To niezwykle proste; powinno być ono odpowiednio przygotowane do cieczy która będzie składowana w wannie. Nie należy bowiem dopuścić do zajścia podczas którego np. produkty stalowe będą używane do trzymania silnie żrących substancji, ponieważ nie jest to stosowne do tworzywa z którego została wytworzona owa wanna. gromadzimy niebezpieczną ciecz najrozsądniej zdecydować się na tworzywa sztuczne, które są przystosowane do trzymania w nich takowych substancji.

Przede wszystkim zadbanie o czystość zbiorników oraz o swoje bezpieczeństwo – najrozsądniej jest myć wanny niezwłocznie po wycieku. W trakcie opróżniania zbiornika nie zapomnij o prawidłowym kostiumie ochronnym i zadbaniu o bezpieczeństwo miejsca pracy. Aby zagwarantować długowieczność naszych wanien trzeba je także adekwatnie często do potrzeb oczyszczać – koniecznie trzeba stosować do tej czynności pompy lub odsysacza cieczy.

Agata

Agata

Top