Dlaczego kupno klimatyzacji jest podstawą?

Współcześnie klimatyzacje montuje się w prawie wszystkich inwestycjach. Niemniej należy pamiętać, że niezbędne jest też serwisowanie klimatyzacji. W Skierniewicach, Sochaczewie i Łowiczu działa wiele firm, które serwisują klimatyzacje, aby jednak wybrać odpowiednią, zdecydowanie należy wziąć pod uwagę parę głównych parametrów. Jakie czynności wykonywane są w czasie serwisowania klimatyzacji? Co warto na ten temat wiedzieć? Ile kosztują usługi? Jak wybrać dobrą firmę?

Serwis klimatyzacji – podstawowe informacje

Do serwisowania klimatyzacji można zaliczyć wiele różnych usług i nie ograniczają się one jedynie do montażu instalacji. Serwis należy przeprowadzać dwa razy w roku – na lato i zimę. Przegląd to między innymi sprawdzenie sprawności urządzenia. Wymagane jest również sprawdzenie, czy układ chłodniczy działa tak, jak powinien. Serwis klimatyzacji obejmuje dokładne czyszczenie instalacji zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Wyjątkowo istotna jest też dezynfekcja i odgrzybianie parownika i skraplacza. Co wiecej, czyszczone są filtry w jednostkach wewnętrznych. 

Brak serwisowania klimatyzacji – do czego prowadzi?

Powietrze w każdym pomieszczeniu aż roi się od zanieczyszczeń. Niemal wszystkie cząsteczki są wyłapywane przez klimatyzację. Dlatego klimatyzacja narażona jest na rozwój patogenów. Brak częstego czyszczenia może przyczyniać się do ponownego rozprowadzenia drobnoustrojów we wnętrzu co może niekorzystnie odbijać się na zdrowiu. Przegląd jest ważny, gdyż dzięki niemu można także szybko zauważyć wszelkie usterki i zawczasu je zlikwidować, bez konieczności późniejszego naprawiania całej instalacji.

Ile kosztuje serwisowanie klimatyzacji?

Cena serwisu klimatyzacji jest uzależniona między innymi od typu konkretnej instalacji i jej rozmiaru. Na zmianę ceny wpływa również zakres wykonywanych prac i w końcu dana firma wykonująca zlecenie. Zazwyczaj cena za jeden przegląd to kilkaset złotych.

Serwisowanie klimatyzacji – jak wybrać odpowiednią firmę?

Żeby zyskać pewności wysokiej jakości serwisu, warto wybrać odpowiednią firmę. Współcześnie bardzo chętnie wybierana jest CLIMREM – serwis klimatyzacji. Charakteryzuje się ona głównie wieloletnią obecnością na rynku. Firmie zaufało już mnóstwo klientów, co potwierdzają liczne rekomendacje , które można znaleźć w Internecie. W ofercie znajduje się nie tylko montaż i czyszczenie, ale także dezynfekcja oraz odgrzybianie.

Agata

Agata

Top