Geomembrany – czym właściwie są i do czego służą?

Na samym początku należy wyjaśnić ów tajemniczy skrót. EPDM to inaczej – w tłumaczeniu z języka angielskiego – termopiler etylenowo-propylenowo-dienowy. To może niezbyt wiele mówić osobie niezaznajomionej z tą dziedziną, w związku z czym nadchodzimy z wytłumaczeniami. Jest to polimerowe tworzywo, które znajduje coraz więcej zastosowań w nowoczesnym budownictwie, choć swoją sławę zyskało już jakiś czas temu. Główną cechą tego materiału jest w pierwszej kolejności jego możliwość deformacji oraz powrotu do poprzedniego stanu, nie odnosząc w tym czasie jakichkolwiek uszczerbków.

Zalety geomembrany

Jeśli chodzi o inne cechy, to geomembrana EPDM z pewnością szczyci się znaczną odpornością na niesprzyjające warunki atmosferyczne, zwłaszcza na skrajnie wysokie lub niskie temperatury. W dodatku materiał ten jest wodoodoporny oraz wytrzymały na rozciąganie.

Gdzie stosuje się geomembranę?

Geomembrana EPDM, geomembrana PCV oraz geomembrana PEHD są wykorzystywane w szczególności w budownictwie, a konkretniej w zakresie hydroizolacji, między innymi dachów, ale także oczek wodnych, basenów oraz w różnych innych zbiornikach. Izolacja zbiorników nie jest jedynym, co oferuje geomembrana. Należy wspomnieć również o takich kwestiach, jak między innymi izolacja składowisk oraz innych tego rodzaju miejsc.

Zgrzewanie folii – do kogo warto się skierować?

Jeśli interesują Cię usługi takie jak zgrzewanie folii i chcesz, żeby cena tego zabiegu była stosunkowo niska, odpowiednim krokiem będzie zgłoszenie się do fachowców takich jak dla przykładu Budex geomembrany. Dzięki odpowiedniej eksperckiej wiedzy oraz latom doświadczenia powinieneś mieć pewność, że zadanie zostanie wykonane szybko, efektywnie i wynik końcowy niezwykle cię usatysfakcjonuje. Warto postawić na wiedzę i doświadczenie, ponieważ są to cechy wymagane w tej dziedzinie, jaką jest geomembrana EPDM.

Agata

Agata

Top