Geomembrany – czym właściwie są i do czego służą?

Na samym początku należy wyjaśnić ów tajemniczy skrót. EPDM to inaczej – w tłumaczeniu z języka angielskiego – termopiler etylenowo-propylenowo-dienowy. To może niezbyt wiele mówić osobie niezaznajomionej z tą dziedziną, w związku z czym nadchodzimy z wytłumaczeniami. Jest to polimerowe tworzywo, które znajduje coraz więcej zastosowań w nowoczesnym budownictwie, choć swoją sławę zyskało już jakiś czas temu. Główną cechą tego materiału jest w pierwszej kolejności jego możliwość deformacji oraz powrotu do poprzedniego stanu, nie odnosząc w tym czasie jakichkolwiek uszczerbków.

Zalety geomembrany

Jeśli chodzi o inne cechy, to geomembrana EPDM z pewnością szczyci się znaczną odpornością na niesprzyjające warunki atmosferyczne, zwłaszcza na skrajnie wysokie lub niskie temperatury. W dodatku materiał ten jest wodoodoporny oraz wytrzymały na rozciąganie.

Gdzie stosuje się geomembranę?

Geomembrana EPDM, geomembrana PCV oraz geomembrana PEHD są wykorzystywane w szczególności w budownictwie, a konkretniej w zakresie hydroizolacji, między innymi dachów, ale także oczek wodnych, basenów oraz w różnych innych zbiornikach. Izolacja zbiorników nie jest jedynym, co oferuje geomembrana. Należy wspomnieć również o takich kwestiach, jak między innymi izolacja składowisk oraz innych tego rodzaju miejsc.

Zgrzewanie folii – do kogo warto się skierować?

Jeśli interesują Cię usługi takie jak zgrzewanie folii i chcesz, żeby cena tego zabiegu była stosunkowo niska, odpowiednim krokiem będzie zgłoszenie się do fachowców. Dzięki odpowiedniej eksperckiej wiedzy oraz latom doświadczenia powinieneś mieć pewność, że zadanie zostanie wykonane szybko, efektywnie i wynik końcowy niezwykle cię usatysfakcjonuje. Warto postawić na wiedzę i doświadczenie, ponieważ są to cechy wymagane w tej dziedzinie, jaką jest geomembrana EPDM.

Agata

Agata

Top