Jak się przygotować do rezonansu magnetycznego?

Rezonans magnetyczny to badanie ze wszech miar uniwersalne, które wykazuje wiele różnych przypadłości i chorób. Wielu lekarzy często zleca je swoim pacjentom. Warto jednak pamiętać o najbardziej istotnych regułach przygotowania się do rezonansu, aby uniknąć jakichkolwiek uszczerbków na zdrowiu.

Przygotowanie do badania

Zalecenia są niezwykle proste, ale nie można ich lekceważyć. Przede wszystkim trzeba otrzymać skierowanie oraz dostarczyć wynik badania krwi, które odbyło się w ostatnim czasie. Nie należy spożywać jakichkolwiek posiłków na dwie godziny przed badaniem, chyba że odbywa się podczas znieczulenia – wtedy musimy być zupełnie na czczo. Jeśli będziemy stosować się do tych zasad, możemy mieć pewność, że rezonans magnetyczny (Gdańsk ->klik) przebiegnie bez zarzutów, a wyniki będą prawdziwe i obiektywne.

Przeciwwskazania

Jest również kilka przeciwwskazań. Rezonans magnetyczny nie może się odbyć, jeśli pacjent posiada rozrusznik serca lub w jego organizmie tkwi odłamek metalu lub innego rodzaju ciała obce, które reagują na magnes. Obecność na rezonansie w takim stanie może prowadzić do znacznego pogorszenia stanu zdrowia, a w niektórych przypadkach również niespodziewanej śmierci. Zaleca się zatem rozsądek oraz troskę o swoje zdrowie. Również osoby, które dysponują na przykład aparatem ortodontycznym lub klipsami naczyniowymi, nie powinny brać udziału w badaniu, chociaż jest to z pewnością przypadek do ustalenia z lekarzem.

Agata

Agata

Top