Jak wywieźć gruz po wyburzeniach?

Jeśli robisz remont lub dokonujesz rozbiórki zapewne w twojej okolicy zalega sporo niepożądanego gruzu. W zgodzie z prawem nie powinieneś pozostawiać go na własnym podwórku. Za to może grozić ci mandat. Co zrobić aby tego uniknąć?

Czy da się recyklingować odpady budowlane?

Gruz to świetny surowiec budowlany, bez względu czy jest to gruz ceramiczny, ceglany czy betonowy. Po poddaniu go obróbce w postaci skruszenia, można wykorzystać go do budowy dróg, podjazdów czy tarasów. Użyć jest masa i warto skorzystać z tak użytecznego surowca. Możesz to zrobić samodzielnie, jednak gdy nie znajdziesz dla niego celu, zleć to odpowiedniej firmie zajmującej się wywozem ziemi i recyklingiem gruzu. Firma Fb-Jelcz – wywóz gruzu od wielu lat zajmuje się wywozem gruzu. Działa na terenie Gdańska, Gdyni oraz całego Trójmiasta. Zaufaj fachowcom i pozbądź się kłopotu.

Jak wywieźć odpady takie jak gruz?

W momencie, gdy nie zamierzamy zużytkować czy przerobić składników budowlanych, mamy obowiązek doręczyć je do PSZOK-u w Sopocie. Nie ma przeszkód by zrobić to niezależnie, lecz gdy nie masz wystarczająco dużego samochodu, warto skorzystać z usług profesjonalnego usługodawcy zajmującego się wywozem gruzu i ziemi. Taka taktyka ma cały szereg korzyści – przede wszystkim działalność trudniąca się wywozem odpadów budowlanych podstawi w komfortowym dla nas miejscu kontener dopasowany pojemnością do oczekiwanej ilości odpadów. Po wyburzeniach należy zapełnić go gruzem, a wywóz zostawić specjalistom. Należałoby pamiętać że za niedostarczenie odpadów do PSZOK-u lub składowanie ich w miejscu niedozwolonym (to znaczy lokacji innej niż zakład utylizacyjny) grozi mandat w wysokości od 200 zł do aż 5000 zł.

Agata

Agata

Top