Jakie wyszczególniamy rodzaje wierteł stomatologicznych?

Wiele osób boi się dentystów, choć w ostatnich latach jest to strach zupełnie niepotrzebny. Wynika to z faktu, że najbardziej profesjonalni stomatolodzy stosują zaawansowanie technicznie rozwiązania, dzięki którym leczenie oraz wszelkie zabiegi na zębach przebiegają niezwykle sprawnie. Podstawowymi narzędziami pracy dentysty są wiertła dentystyczne. Dobrze będzie wyjaśnić nieco więcej na temat tego, co oferują te ciekawe akcesoria stomatologiczne – chociażby jeśli chodzi o zastosowanie czy dostępne na rynku typy takich urządzeń. Rodzaje ich są bowiem niezwykle różnorodne.

Wiertła stomatologiczne – rodzaje

Możemy wyszczególnić trzy najbardziej podstawowe typy, jakimi mogą pochwalić się tego rodzaju akcesoria stomatologiczne-> https://e-medyczne.com/stomatologia-zachowawcza-wiertla. Mamy na przykład wiertła diamentowe, które są najwyższej jakości. Wykorzystuje się je nade wszystko do usuwania próchnicy, ale także pracy na najtwardszych tkankach. Są wielokrotnego użytku. 

Warto wspomnieć również o rozwiązaniu, jakim są wiertła na turbinę z węglików spiekanych – gwarantują one najwyższą precyzję oraz znakomitą dokładność. Cechuje je trwałość i wydajność. Jeśli chodzi zaś o wiertła dentystyczne stalowe, to te pracują stosunkowo wolno i odpowiadają między innymi za zagłębienia retencyjne.

Wiertła dentystyczne – zalety

Nie bez powodu wiertła stomatologiczne są podstawowymi narzędziami pracy każdego stomatologa. Nade wszystko z uwagi na ich różnorodność pod względem dostępnych rodzajów będą odpowiednie w przypadku każdego zabiegu. Poza wszechstronnością cechuje je również wytrzymałość oraz precyzja, która jest wymagana w tym fachu. Podsumowując, wiertła stomatologiczne to narzędzia wszechstronne, zaawansowane technologicznie i niezwykle godne uwagi. Każdy stomatolog musi takowe posiadać.

Agata

Agata

Top