Koparka – kiedy kupić, a kiedy wynająć?

Przed rozpoczęciem budowy należy zadbać o wiele ważnych elementów. Wśród nich jest bez wątpienia dostęp do potrzebnych sprzętów, wśród których powinna znaleźć się koparka katowice. Zwykle inwestorzy stoją przed bardzo trudnym dylematem: wypożyczyć czy kupić tę maszynę? Odpowiedź niestety nigdy nie jest zupełnie jednoznaczna.

Cena jest wysoka

Przede wszystkim należy położyć nacisk na parę ważnych faktów. Koparka jest sprzętem bardzo drogim. Cena wynosi najczęściej od kilkudziesięciu tysięcy złotych do nawet kilkuset tysięcy. Dlatego wynajęta koparka jest zbawieniem dla małych inwestorów oraz osób prywatnych, którym nieszczególnie opłaca się dokonanie takiego zakupu.

Postaw na wynajem

Co więcej, kiedy decydujesz się na wypożyczenie koparki, nie musisz martwić się tym, że ulegnie uszkodzeniu. Jeśli tak będzie, to firma wypożyczająca po prostu wymieni sprzęt na w pełni działający; jeśli jednak to samo by się zadziało z urządzeniem, które masz na własność, to Ty odpowiadasz za wszystkie naprawy i wymianę poszczególnych elementów. 

Należy brać pod uwagę kolejny czynnik, a konkretniej to, czy w przyszłości będziemy nadal potrzebować tej koparki. Kiedy jest to jednorazowa budowa albo Twoja firma podejmuje się takowych niezwykle nieregularnie, wypożyczenie będzie przyzwoitą opcją. Jeśli jednak ciągle wznosisz kolejne budynki, kupno może być o wiele bardziej korzystne. 

Podejmij rozsądną decyzję

Podsumowując – to, czy koparka powinna być wynajęta, czy kupiona, zależy przede wszystkim od Twoich oczekiwań oraz tego, z jaką regularnością korzystasz z tego sprzętu i jak bardzo zależy Ci na komforcie płynącym z posiadania koparki na własność. Nie da się ukryć, że oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, a wybór należy tylko i wyłącznie do Ciebie. 

Agata

Agata

Top