Kostka brukowa — poznaj jej zalety

Nie bez powodu kostka brukowa to najczęściej wybierany sposób na stworzenie nawierzchni w dużych miejscowościach takich jak Gdańsk czy Gdynia. Przeczytaj ten artykuł i zobacz, z jakiego powodu usługi brukarskie zyskują na popularności i jakie są plusy brukarstwa.

Prostota montażu

Wielką zaletą jest to, że do ułożenia kostki brukowej nie potrzeba nawet nieznacznej ilości mokrych spoiw. Układamy ją bezpośrednio na bazie z piachu. Gdy jest potrzeba aby wykonać jakieś naprawy, prosto można rozebrać niewielki kawałek bez konieczności skuwania nawierzchni. A kiedy skończymy, tę samą kostkę można położyć ponownie. Oszczędza to nie tylko czas i budżet, ale także nie potrzebuje użycia specjalistycznych maszyn. Brukarstwo to uznany sposób realizacji nawierzchni w Polsce, aletakże na całym świecie.

Odporność na działanie wody

Kostka brukowa wykonana jest z nienasiąkającego materiału, dzięki czemu nie groźne jej działanie wody. technika montażu kostki jest też nie bez znaczenia, ponieważ dzięki rowkom, które znajdują się między elementami, woda jest z łatwością odprowadzana. Dodatkowo materiał, z którego jest wytworzona, jest bardzo mrozoodporny i odporny na uszkodzenia. Na kostce zamontowanej w poprawny sposób nie robią się kałuże i nie zagrażają jej nawet najsilniejsze ulewy. Ten wspaniały sposób na wykończenie nawierzchni oferuje Firma Budowlana Jelcz, działająca w rejonie Gdańska.

Estetyka kostki brukowej

W obecnych czasach kostki brukowe tworzone są w rozmaitych kolorach i w wielu rozmiarach. Brukarstwo to wszechstronna metoda, która da możliwość wszystkim dobrać model kostki do własnego gustu. Można zobaczyć kostki brukowe wzbogacone o atrakcyjne dodatki jak też w różnych barwach. Mnogość form i rodzajów pozwala na wykonanie efektownych aranżacji. Jeśli szukasz wyjątkowych produktów w przystępnej cenie, zobacz usługi brukarskie na terenie miast Gdańska proponowane przez firmę budowlaną Jelcz.

Źródło: FB Jelcz – brukarstwo

Agata

Agata

Top