Poznań-Ławica – wskazówki dla podróżujących

Samoloty są jednym z najczęściej używanych środków transportu. I duża mobilność oraz zdolność do pokonywania długich tras w dosyć krótkim czasie wpłynęły rewolucyjnie na turystykę. Statkiem powietrznym w tej chwili można dolecieć do większości miejsc na Ziemii. Także w Polsce przemysł lotniczy z roku na rok notuje progres. Jednym z największych lotnisk  nad Wisłą jest Poznań-Ławica. Dokąd możemy stamtąd wyruszyć? Jak wygląda transport na lotnisko w Poznaniu?

Kierunki lotów z Poznania

W polskich(ej) rzeczywistości Poznań ma wysokie notowania. Jednak w większym(ej) skali jest to raczej lotnisko regionalne. Nie zmienia to faktu, że lista lotów z Poznania jest rozległa(y). Startując z Poznania można zobaczyć całą Europę. Lotnisko obsługuje przeważnie loty do europejskich miast. Jest również oferta dostania się na Bliski Wschód. Jeśli jesteśmy zainteresowani wycieczką w odleglejsze zakątki Poznań jest dobrym startem. Poznań-Ławica ma korzystne połączenia z wszystkimi ważnym(i) europejskimi lotniskami. Pozwala to wygodnie się przesiadać.+

Dojazd do lotniska Poznań-Ławica

Lotniska jako ogromne projekty infrastrukturalne są umiejscowione przeważnie na obrzeżach miast. Identycznie jest w Poznaniu. W takiej sytuacji konieczna jest dobra synchronizacja lotniska ze znaczącymi węzłami drogowymi. W okolicach lotniska funkcjonują parkingi, gdzie za daną kwotą można przetrzymać auto.

Komunikacja miejska również daje możliwość dojazdu na Ławicę. Busy z centrum Poznania jeżdżą na lotnisko mniej-więcej pół godziny. Jednak w przypadku gdy wybieramy się na większe wakacje, potrzebujemy więcej bagażu. Transportowanie wszystkiego w autobusie może być niekomfortowe.

Ciekawą opcją w takiej sytuacji staje się wynajem busa. Są to pojazdy bardzo pojemne. Rodzinny(e) wakacje? Wszyscy się do niego zmieszczą. Łącznie z bagażami. Po skorzystaniu z tej usługi, można być pewnym, że taksówkarz odstawi nas pod terminalem lotniczym. W razie potrzeby można również zlecić serwis w drugą stronę – odbiór z lotniska. Możliwość ta wydaje się szczególnie polecana dla liczniejszych grup. Warto dodać, że transport na lotnisko busem nie łączy się z wielkimi wydatkami. Szczególnie jeśli opłatę podzieli się na kilka(u) turystów. 

Co warto wiedzieć przed lotem z Poznania?

Lotniska funkcjonują według restrykcyjnie ustalonych reguł. Przed każdą podróżą powinno się zapoznać się z wymogami w określonych portach lotniczych. Trzeba też posiadać zestaw potrzebnych dokumentów. Paszport, karta pokładowa – to obligatoryjne, aby zostać wpuszczonym na pokład. Jeśli startujemy z Poznania, warto być na lotnisku minimum  2 godziny przed wylotem. Pozwoli to sprawnie odbyć bramki bezpieczeństwa, oddać bagaże i bez stresu oczekiwać.

Wynajmując busa na lotnisko warto pomyśleć o tym wcześniej. Bywa, że firmy mają zarezerwowane trasy zes sporym wyprzedzeniem. Należycie wczesne umówienie się z kierowcą pozwala uniknąć stresów. Właściwa organizacja pozwala potem cieszyć się wolnym czasem bez zmartwień.

Agata

Agata

Top