Renowacja lakieru samochodowego – czy się opłaca?

Lakier to jeden z najbardziej czułych i eksponowanych elementów samochodu. Ze względu na to, że lakier zajmuje calą zewnętrzną warstwę samochodu jego uszkodzenia są niestety dosyć powszechne. Rysy, zarysowania, wgniecenia czy odpryski to stały punkt programu w przypadku samochodów.

O karoserię, jak i o cały samochód trzeba dbać – wtedy możemy uniknąć, albo przynajmniej ograniczyć ewentualne defekty.

Renowacja lakieru samochodowego – dlaczego warto to robić?

Karoseria samochodu jest też narażona na zachodzące reakcji(e) chemiczn(e)ych. Utlenia się ona, co w rezultacie może powodować pojawienie się rdzy.

Czasem nawet auta, które z pozoru wyglądają na nieuszkodzone, mogą takimi być. Bywa, że uszkodzenia są mikroskopijne. Dlatego warto raz na kilka miesięcy zbadać lakier oglądając auto ze wszystkich stron przy odpowiednim świetle.

Renowacja lakieru samochodowego to dobre rozwiązanie dla osób dbających o stan swoich aut. Jest to zabieg efektywne zarówno od strony zapobiegawczej, jak i pod kątem naprawy już uszkodzonych miejsc.

Jak odświeżyć swoją karoserię?

Istnieją firmy, które w bardzo dokładny sposób restaurują lakier samochodowy.

Renowacja lakieru samochodowego polega na dokładnym wypolerowaniu całej powierzchni. Wykorzystywane są do tego produkty wysokiej jakości. Ponadto na skrupulatnie wyczyszczony lakier zakłada się bezbarwną folię ochronną. Działa ona na zasadzie jak szkła ochronne na naszych telefonach.

Salony zajmujące się car detailingiem oferują szereg czynności, których celem jest maksymalne odświeżenie naszych aut.

Przykładowo, na maskę można nałożyć chroniącą folię, a można też specjalną ceramiczną powłokę. Producenci przeważnie dają na nią nawet do 5 lat gwarancji.

Jak kłopot to do specjalisty

Auto z odświeżoną karoserią nie tylko prezentuje się elegancko. Również jego wartość rośnie kiedy jest on wypielęgnowany.

Wizyta w warsztacie, którego pracą jest renowacja lakieru samochodowego pomoże znaleźć odpowiedź na wiele kwestii. Pracownik salonu zbada poziom lakieru w samochodzie i zaleci najlepszy sposób pielęgnacji.

Agata

Agata

Top