Różnice między zakupami w hurtowni budowlanej a w markecie – jakie są?

Coraz częściej w małych miastach jak na przykład w Słupsku powstaje kilka dużych marketów budowlanych, które zachęcają niskimi cenami oraz dużym asortymentem. Mają one swoich zwolenników ale i przeciwników, w tym celu dobrze jest poznać je trochę lepiej. Czym różnią się te wielkopowierzchniowe markety od hurtowni budowlanych i kiedy powinniśmy pojechać na zakupy właśnie tam, a w jakich momentach lepiej udać się do hurtowni budowlanej?

Wszystko o zakupach w hurtowni budowlanej

Hurtownia budowlana ma większe rozmiary niż zwykły sklep budowlany, ale zazwyczaj jest niewielka w porównaniu do sieciówki. Wybór towaru tam jest mniejszy niż w marketach, ale bardzo często będzie on w atrakcyjniejszych cenach. Na dodatek znajdziemy tam produkty, których nie będzie ani w małych sklepach, ani w dużych marketach, jak na przykład stal zbrojeniowa. W hurtowni najczęściej spotkasz specjalistów, którzy profesjonalnie udzielą Ci porad które produkty i firmy powinny być dla Ciebie najbardziej odpowiednie. Jest to chyba największy plus gdyż właściciele takich miejsc nie mogą sobie pozwolić na sprzedaż produktów kiepskiej jakości. Kolejną zaletą jest możliwość negocjacji ceny. Zazwyczaj nie wyobrażamy sobie okoliczności, w której idziemy do sieciówki i zadajemy pytanie pracownikowi na hali czy jak weźmiemy hurtową ilość kafelek to czy dostaniemy jakiś rabat. W hurtowni budowlanej takie coś jak najbardziej możemy zrobić. W hurtowni budowlanej zazwyczaj zrealizujesz zakupy hurtowe, ale także detaliczne. 

Jakie są zalety i wady zakupów w markecie budowlanym?

W wielkopowierzchniowym sklepie budowlanym przeważnie znajdziemy wszystko, jest tam wielki wybór najróżniejszych rzeczy od dużej ilości producentów. Znajdują się tam zarówno artykuły, które wykorzystujemy podczas budowy domu, jak na przykład bloczki betonowe czy zaprawy murarskie, przez rzeczy potrzebne do remontu lokalu jak przykładowo farby lub płytki, aż po wszelkiego rodzaju narzędzia i dekoracje. Na skutek tego nie ma potrzeby żeby chodzić po różnych sklepach, wystarczy wejść do jednego marketu budowlanego i znajdziemy tam niezaprzeczalnie większość, jeśli nie wszystkie rzeczy potrzebne nam do remontu. Następną zaletą jest to, że w marketach budowlanych dosyć często zobaczymy promocje oraz wyprzedaże. 

Niestety te sklepy też mają wady – w markecie budowlanym bardzo często pracownicy nie są fachowcami. Z pewnością pokażą nam właściwą alejkę, ale nie zawsze będą mogli doradzić co do artykułu, którego potrzebujemy.

W jakich sytuacjach lepiej pojechać do marketu a kiedy do hurtowni budowlanej?

Jeżeli chcielibyśmy dostać profesjonalną obsługę klienta i porozmawiać z fachowcem, który spokojnie doradzi nam co do produktów – zdecydowanie powinniśmy zrobić zakupy w hurtowni budowlanej. Zazwyczaj nie pracują tam nie wyspecjalizowani pracownicy, ale specjaliści znający się na rzeczy. Istotne jest aby postawić na zaufaną hurtownię budowlaną, w której nie zostaniemy spławieni. Z pewnością znajdziecie taką w pobliżu Słupska. Polecana tam jest hurtownia budowlana Cygert

Jeśli dla odmiany posiadamy gotową listę zakupów i wiemy konkretnie czego i jakiej marki potrzebujemy – z dużą dozą prawdopodobieństwa korzystniejszym wyborem będzie duży market budowlany, ponieważ w 99% sytuacji nabędziemy tam niemal każdy produkt, który jest nam do remontu potrzebny. Na skutek tego zaoszczędzimy czas. Jeżeli mamy chęć i czas to nie ma przeciwwskazań żeby zaopatrzyć się tak samo w hurtowni jak i sklepie budowlanym. W takiej sytuacji mamy możliwość przeanalizowania, które artykuły kosztują mniej w sieciówce, a jakie w hurtowni budowlanej.

Agata

Agata

Top