Pracownia protetyczna a dentysta – jak wygląda współpraca?

Choć usługi dentystyczne są obecnie znacznie bardziej rozwinięte niż kiedykolwiek wcześniej, niewiele osób tak naprawdę w pełni wie, na jakiej zasadzie działa współpraca między profesjami takimi jak stomatolog i protetyk (Częstochowa), inaczej technik dentystyczny. Warto bowiem wiedzieć, że są to dwa zupełnie odmienne stanowiska, które jednak na pewnych płaszczyznach się uzupełniają.

Co robi stomatolog?

Przede wszystkim, stomatolog zajmuje się określeniem stanu jamy ustnej i uzębienia pacjenta. Jeśli potrzeba jakiejkolwiek ingerencji protetycznej, określa zakres niezbędnych prac oraz specyfikę protezy, którą należy stworzyć, żeby pacjent był zdrowy. Zalecenia te, bardzo często poparte materiałem fotograficznym, dostaje później pracownia protetyczna.

Czym się zajmuje protetyk (Częstochowa)?

Zadaniem protetyka jest stworzenie protezy na podstawie dokumentacji, uwag dentysty oraz własnego doświadczenia. Bardzo często stomatolog  i technik kontaktują się ze sobą, aby razem wypracować rozwiązanie, które całkowicie sprosta potrzebom pacjenta. Mogą wspólnie zdecydować o doborze materiału oraz dokładnej wielkości danej protezy, przy czym to stomatolog odpowiada za przygotowanie pewnego rodzaju fundamentów, na których będzie należycie funkcjonowała.

Jak przebiega współpraca?

Współpraca między stomatologiem a technikiem dentystycznym w mieście Częstochowa nie zawsze jest jednak bezpośrednia, więc istotne jest przygotowanie rzetelnych, w miarę możliwości jak najobszerniejszych wymagań odnośnie oczekiwanej protezy. Wtedy współpraca będzie najbardziej skuteczna i przyniesie dobry rezultat.

Agata

Agata

Top