Wykorzystanie betonu towarowego

Beton używany jest na wszystkich placach budowy, buduje się za pomocą niego elementy nośne, ale też drogi. Co warto o nim wiedzieć i jaki jego typ kupić? Kiedy wykorzystać beton zwykły, a kiedy powinniśmy znaleźć firmę robiącą beton towarowy? Jeśli właśnie jesteś na etapie budowy biura to ten tekst jest dla Ciebie idealny.

Czym różni się beton towarowy od betonu zwykłego?

Podstawową różnicę stanowi receptura tego wyrobu. Beton zwykły jest bardziej miękki niż beton towarowy. Ten pierwszy tworzony jest z mineralnego kruszywa skalnego, przykładowo piasku, żwiru i grysu, który jest mieszany z cementem. Beton towarowy musi spełniać inne normy i być o wiele bardziej trwały. W jego formule znajdują się standardowo 2 rodzaje kruszyw – drobne i grube, cement i woda, oraz dodatki uszlachetniające. Jest on przez to bardzo sprężysty.
W dodatku beton zwykły zazwyczaj wyrabiany jest na placu budowy tuż przed użyciem, a beton towarowy tworzony jest na węzłach betoniarskich przykładowo w województwie Mazowieckim i przewożony na plac budowy w przeznaczonych do tego betonowozach. Na skutek tych różnic beton zwykły ma zastosowanie w odmiennych sytuacjach niż ten towarowy.

Czy beton towarowy możemy zrobić samemu na budowie?

Produkowanie betonu towarowego dzieje się w zasadzie automatycznie. Maszyna odmierza odpowiednie proporcje i dodaje wyliczoną ilość kolejnych elementów. W związku z tym beton towarowy za każdym razem ma takie same proporcje, przepisową konsystencję a także solidność. Nie ma także możliwości pomyłki przy jego produkowaniu. Wytwarzany jest on przez producenta i jako gotowy wyrób przewożony na budowę.
Z racji tego, że beton towarowy jest niesamowicie wytrzymały i jego koszt nie jest zawyżony, to użytkowany jest właściwie na wszystkich placach budowy. Stawiając budynek o wiele bezpieczniej jest kupić gotowy beton towarowy od firmy produkującej go i nie wystawiać się na ryzyko.

Gdzie kupić beton towarowy?

Z racji, że beton towarowy jest niesamowicie często stosowanym materiałem, na rynku mamy od groma firm produkujących go. Pamiętajmy aby przeczytać opinie o wytwórni, przed zrobieniem zakupów. Bezsprzecznie dobrej jakości beton towarowy kupisz w województwie Mazowieckim. Tu wiodącą firmą na rynku jest Bet-Bud – beton towarowy. Większość specjalistycznych producentów betonu może się pochwalić certyfikatami od niezależnych instytutów, między innymi przez System Zakładowej Kontroli Produkcji i Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego. Spójrzcie także na to czy producent, od którego chcecie robić zakupy, przywozi towar do Twojego miejsca zamieszkania. W tej sprawie z pewnością nie rozczaruje Cię firma Bet-Bud Sokołowa Podlaskiego. 

Agata

Agata

Top