Z jakich powodów piłkochwyty są aż tak istotne?

Na szkolnych boiskach czy orlikach roi się od bawiących się lub grających w piłkę dzieci. Aby jednak zapewnić dzieciom bezpieczeństwo boisko powinno zostać odpowiednio zabezpieczone. Nie obędzie się bez specjalnego podłoża czy piłkochwytów. Nie każdy wie czym dokładnie są piłkochwyty i z jakich powodów ich założenie jest tak ważne. Jakie są główne informacje odnośnie piłkochwytów? Z jakich powodów są one takie istotne? Co wziąć pod uwagę przy wybieraniu piłkochwytów?

Czym dokładnie są piłkochwyty?

Piłkochwyty to specjalna, montowana wokół boisk konstrukcja, która składa się ze stelaża oraz siatki. Na rynku można znaleźć wiele różnych wariantów oraz rozmiarów piłkochwytów. Podstawowym celem konstrukcji jest powstrzymywanie piłek, dzięki czemu nie przedostaną się one poza boisko czy orlik. 

Piłkochwyty a bezpieczeństwo?

Nie każdy wie, że montaż piłkochwytów jest bardzo ważny. Skutecznie chronią one zdrowie, a niekiedy też życie osób korzystających z boiska. Zapobiegają one wypadnięciu piłki w miejsce, gdzie może dojść do tragedii.

Co więcej, zwykle boiska są otoczone domami lub blokami, a stale wypadająca piłka mogłaby przyczynić się uszkodzenia mienia osobistego lub wypadku.

Na co zwrócić uwagę podczas kupowania piłkochwytów?

Szukając piłkochwytów powinno się wziąć pod uwagę parę najważniejszych aspektów. Głównie muszą być one odpowiedniego rozmiaru, ponieważ jedynie wtedy będą skutecznie blokować nawet wysoko kopniętą piłkę. Za najlepszą wysokość piłkochwytów uznaje się od 6 do 8 metrów. 

Ponadto dobrze jest znaleźć dobry piłkochwyt w zależności od przeznaczenia. Na niewielkich, domowych boiskach świetnie nadadzą się wolnostojące konstrukcje, przytwierdzane do ziemi za pomocą specjalnych uchwytów. W przypadku większych piłkochwytów konieczne będzie wmurowanie w ziemię dużych słupów.

Gdzie najlepiej znaleźć wysokiej jakości piłkochwyty?

Podczas wybierania piłkochwytów w żadnym wypadku nie powinno się pomijać również wybrania dobrej firmy. Wielu klientów korzysta z firmy Stempel – piłkochwyty, wyróżniająca się wieloletnią dużym doświadczeniem, a także wychodzeniem naprzeciw potrzebom wszystkich klientów. W ofercie można znaleźć nie tylko różne modele piłkochwytów, ale też rozmaite wyposażenie do uprawiania sportów w szkołach czy na orlikach. Firma zapewnia także sprawną dostawę oraz montaż sprzętu.

Agata

Agata

Top